Facebook wprowadza nowe narzędzie do zakupów online. Targowisko?

Facebook rośnie w siłę i powoli staje się internetową fabryką usług i produktów. Cały czas ulepsza funkcje zarówno dla nas, użytkowników, jak i dla biznesu. W październiku Facebook zaprezentował aplikację Marketplace (Targowisko), która działa na podobnych zasadach co serwis Allegro i może się stać poważną konkurencją dla platform sprzedażowych w Internecie.

Źródło: Facebook wprowadza nowe narzędzie do zakupów online

Aplikacja Marketplace (Android oraz iOS, a wkrótce na PC) połączona jest z Facebookiem. Użytkownik musi jedynie kliknąć na ikonę sklepu. Aktywuje to tablicę z ofertami, które możemy przeszukiwać według kilku kryteriów (lokalizacji, kategorii, ceny). Co ciekawe,  ewentualną sprzedaż negocjujemy  bezpośrednio ze sprzedawcą. Facebook udostępnia jedynie swoją platformę, ale nie uczestniczy w sprzedaży i w płatnościach.

Jeżeli chcemy coś sprzedać, to publikujemy ofertę w sposób podobny, jak na portalach aukcyjnych dodając zdjęcie i opis przedmiotu sprzedaży oraz podając cenę i lokalizację.

Czy Targowisko działa już w Polsce? Jeszcze nie. Termin uruchomienia Targowiska dla polskiej społeczności FB nie jest jeszcze znany.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.